04.01.2005 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za protisoutěžní chování dostali slovenští chovatelé prasat pokutu

Pokutu 2,05 milionu slovenských korun udělil slovenský antimonopolní úřad padesáti chovatelům za uzavření kartelové dohody o velkoobchodních cenách vepřového masa. Ti ale obvinění z protisoutěžního chování odmítají a tvrdí, že se na cenách nedohodli. Pokutu zaplatit nechtějí a říkají, že nejde o její výši, ale o princip. Proti rozhodnutí úřadu se mohou odvolat.

Zemědělci podle úřadu uzavřeli dohodu o cenách při prodeji jatečných prasat zpracovatelům. Jejich vyšší ceny se následně mohly promítnout také do maloobchodních cen pro spotřebitele.
Na postupný růst cen vepřového masa během roku upozornili zpracovatelé masa, podle nichž se zvýšení velkoobchodních cen za kilogram masa o jednu korunu promítne do tří až pětikorunového nárůstu pro spotřebitele.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down