Za tři roky iniciativy Sázíme budoucnost lidé vysadili přes dva miliony stromů

Za tři roky existence iniciativy Sázíme budoucnost lidé v České republice vysadili přes dva miliony stromů mimo lesy. Na jejich vysazení se podílelo 58 073 dobrovolníků, nejaktivnější jsou v pořádání výsadeb města a obce. V tiskové zprávě o tom informovala Nadace Partnerství, která iniciativu Sázíme budoucnost koordinuje.

Hlavním cílem iniciativy je vysadit deset milionů stromů mimo les, na výsadbu lze získat příspěvek z dotačních programů Ministerstva zemědělství. ,,Jsme připraveni na novou sezónu, v tuto chvíli máme nachystaných 60 milionů korun na další výsadby, a pokud se bude dařit a bude zájem, alokaci jako vždy navýšíme," uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL).
Dva miliony stromů lidé vysadili při 5502 akcích, nejvíce se jich uskutečnilo ve Středočeském a Jihomoravském kraji. ,,Nejvíce výsadeb uspořádaly obce a města, bylo to 2429 akcí, na obecní akce došlo také nejvíce dobrovolníků, celkem přes 23 tisíc. Následují veřejné instituce s 1145 akcemi, dále pak spolky a neziskovky s 798 akcemi," uvedla vedoucí iniciativy Sázíme budoucnost Jaroslava Šmerdová z Nadace Partnerství.
Nejčastěji lidé vysazují celé aleje, jako součást iniciativy jich vzniklo 2323, další v pořadí jsou výsadby jednotlivých stromů v 1329 případech, následují výsadby takzvaných zelených oáz ve městech v 879 případech, vzniklo také 602 sadů. Nejméně populární jsou výsadby remízků, těch lidé osázeli 271, a větrolamů, kterých vzniklo pouze 98.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down