Za zákaz kožešinových zvířat

Prahou o víkendu prošel průvod za zákaz kožešinových farem v Česku. "Společně to dokážeme, farmy u nás zakážeme," volaly za zvuků bubnů přes dvě stovky převážně mladých lidí, které při pochodu za záchranu norků či lišek chovaných pro kožešiny doprovodilo také mnoho psů a několik fretek. Nápis na tričku vlčáka "Kožich je pro zvířata", vyjadřoval mínění zúčastněných.

Lidé ve stánku pod sochou podepisovali petici ministru zemědělství, poslancům a senátorům, která upozorňuje na nevhodné podmínky, v nichž jsou nucena zvířata na farmách žít. „Jsme přesvědčeni, že trápení zvířat kvůli zcela zbytečnému módnímu doplňku, jakým jsou kožešiny, nepatří do 21. století,“ uvádí se v petici.

Chov zvířat na kožešiny přímo či nepřímo zakázalo už deset evropských zemí, v dalších zemích se zákaz chystá. Podle průzkumu si 68 procent občanů v Česku takový zákaz přeje, petice vyzývá zákonodárce, aby se zasadili o přijetí novely zákona na ochranu zvířat, která povede k úplnému zákazu chovu kožešinových zvířat v zemi. Sněmovní výbor pro zemědělství na své listopadové schůzi ale přijal usnesení, ve kterém žádné změny legislativy ohledně kožešinových farem nedoporučuje.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *