15.07.2008 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za zkažené potraviny podmínka

Třem bývalým pracovníkům supermarketu Julius Meinl v Českých Budějovicích uložil dnes českobudějovický okresní soud za prodej zkažených potravin podmíněné tresty na 16 měsíců s odkladem na 32 měsíců. Zároveň jim zakázal činnost na vedoucích funkcích v potravinářství na tři roky.

Všichni se proti rozsudku odvolají. Věc tak bude řešit krajský soud v Českých Budějovicích.
Bývalá vedoucí lahůdek, regionální manažerka a její kolega podle obžaloby nařizovali v roce 2005 zaměstnancům lahůdek v prodejně Julius Meinl na českobudějovické Lannově třídě, aby okrajovali plísně, omývali oslizlé uzeniny a míchali staré saláty. Vše se potom vracelo do prodeje. Obžalovaní vinu odmítají a tvrdí, že jde o komplot jedné z prodavaček proti nim.
Případ otřásl veřejností v září 2005. Tehdy se jedna z prodavaček obrátila na potravinářskou inspekci. Spolu s kolegyněmi pak ve svých výpovědích uvedly, že musely na pokyn nadřízených upravovat a nabízet dál do prodeje staré potraviny. Podle obhájců obviněných stojí celá kauza jen na pochybných výpovědích svědků. Žádná kontrola závady nezjistila, chybějí konkrétní důkazy a ani jeden zákazník netrpěl zdravotními obtížemi.
"Výpovědi svědkyň poskytují dostatečný obraz toho, jak to na prodejně vypadalo, co bylo běžným způsobem," uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Olga Smrčková. Podle ní bylo hlavním motivem snížit odpisy neprodejných potravin a následných ztrát. Nepotvrdilo se, že by za vším stála zášť jedné z prodavaček, která se prý snažila získat místo obviněné vedoucí úseku lahůdek. Soud nicméně připustil, že potravinářská inspekce i policisté přistupovali k šetření laxně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down