Začala pstruhová sezona, loví se na stovkách revírů

Českým i moravským rybářům začala pstruhová sezona. Lovit mohou ve stovkách pstruhových revírů. Povolení chytání po celou sezonu vyjde minimálně na 1000 Kč, vyplývá z informací rybářských svazů. Možnost lovit v pstruhových vodách mají rybáři do konce listopadu.

Jeden z revírů, do kterého první rybáři vyrazili, byla řeka Jihlava u Mohelna na Třebíčsku. Asi osmihektarový revír zabírá plochu od Lhánického jezu až po hráz vyrovnávací nádrže Mohelno. V úseku splavu po vyrovnávací nádrž mohou rybáři používat pouze umělou mušku, muškařské šňůry a muškařský prut. Vyplývá to z informací na webu Moravského rybářského svazu. Moravský rybářský svaz (MRS) obhospodařuje 49 pstruhových rybářských revírů o ploše přibližně 490 hektarů, sdělil  tajemník MRS Václav Habán. Roční pstruhová povolenka pro jeho členy stojí 1000 korun. Podle Habána se její cena od roku 2011 nezměnila, svaz ročně vydá 3500 až 4000 pstruhových povolenek. Loni tito rybáři ulovili 12 000 pstruhů obecných, 38 000 pstruhů duhových, 460 lipanů podhorních a 2400 sivenů amerických. Ryby se podle Habána do revírů vysazují po celý rok. "Ročně se do pstruhových rybářských revírů vysadí asi 120 000 kusů pstruha obecného, 60 000 kusů pstruha duhového, 100.000 kusů lipana podhorního a 5000 kusů sivena amerického v celkové hodnotě přes pět milionů korun," uvedl Habán. Český rybářský svaz (ČRS) obhospodařuje přes 500 pstruhových rybářských revírů. Loni do nich vysadil asi 2,9 milionu ryb, nejvíc pstruhů obecných, kterých bylo takřka 2,2 milionu. Násada byla v hodnotě asi 25,7 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down