05.05.2008 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začalo česko-egyptské fórum

Nalézt příležitosti pro oživení agrárního obchodu mezi ČR a Egyptem, rozšířit možnosti komoditní spolupráce a nabídnout odborné zkušenosti české strany např. v oblasti vodního hospodářství – takové jsou cíle česko-egyptského agrárního podnikatelského fóra, které dnes v Káhiře zahájil ministr zemědělství Petr Gandalovič.

V programu je dále přijetí předsedou vlády Egyptské arabské republiky panem Ahmedem Nazífem, jednání s egyptským ministrem zemědělství a zúrodňování půdy Aminem Ahmedem Abazou, ministrem zavlažování a vodních zdrojů Mahmoud Abu Zeidem a ministryní pro mezinárodní spolupráci Egyptské arabské republiky Faizou Aboul Naga.
„Jsme schopni dodávat potravinářské stroje a výrobky, vodohospodářská zařízení a v neposlední řadě se aktivně a kvalifikovaně podílet na ekologických projektech. Dokážeme nabídnout špičkovou kvalitu za dobrou cenu,“ řekl Gandalovič. Perspektivní oblastí spolupráce bude podle ministra Gandaloviče zpracování zemědělských produktů v Egyptě, kde je možné navázat na dobré reference ČR. Vzhledem k tomu, že naše země disponuje v současné době genetickým materiálem skotu a ovcí, včetně technologií pro chov těchto zvířat, na úrovni srovnatelné s nejvyspělejšími zeměmi, jednání se povedou také o možnosti dodávek plemenných zvířat, ale i kvalitních osiv. Další možnosti spolupráce se rýsují v oblasti vodního hospodářství, konkrétně v projektech "Integrované řešení vodního hospodářství v přirozených hydrologických povodích" a "Zásobování vodou", kde může česká strana nabídnout odborné zkušenosti prostřednictvím specializovaných projektových vodohospodářských firem. Do budoucna je možné vytvořit prostor pro spolupráci a výměnu zkušeností  v rámci rostlinné i živočišné výroby, meliorace a ochrany půdy a dalších oblastech.  

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down