06.02.2014 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začalo druhé kolo hodnocení soutěže Pivex

V Brně dnes začalo druhé kolo hodnocení soutěže Zlatý pohár pivex - pivo 2014. V soutěži je letos 51 značek piv z patnácti českých pivovarů. Degustátoři dnes mohli poprvé ochutnat i vzorky minipivovarů. Letos je jich v soutěži deset s patnácti značkami piv. Oproti loňskému roku to znamená mírný nárůst. Uvedli to organizátoři soutěže.

Výsledky 22. ročníku Pivexu organizátoři zveřejní 24. února v Brně na úvod galavečera pivovarníků a sladovníků České republiky. Ve stejný den se v Brně uskuteční vůbec poprvé odborná degustace sudových piv. Do prvního ročníku jednokolové soutěže se přihlásilo sedm pivovarů se dvanácti vzorky. V osmi případech jde o ležáky a ve čtyřech o výčepní piva. V České republice je taková hodnoticí degustace sudového piva unikátní, míní Richard Morávek z pořádající agentury SNIP & CO.
Výrobci podle něj vítají novou soutěž především proto, že se v posledních letech výrazně změnil poměr spotřeby sudových piv ve prospěch lahvových. Hlavními hodnoticími kritérii obou pivařských soutěží jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost piv.

Titul šampióna v zatím posledním ročníku soutěže Zlatý pohár Pivex - pivo roku 2013 získal Zubr gold z přerovského Pivovaru Zubr. Stejná značka piva vyhrála i kategorii světlých výčepních piv. Nejlepší kolekci piv měl Pivovar Litovel.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down