Začalo hodnocení na Valtické vinné trhy

Na zámku ve Valticích na Břeclavsku dnes začalo čtyřdenní hodnocení vín přihlášených do letošního 44. ročníku Valtických vinných trhů. Výstava vín ve Valticích patří k největším v ČR. Má také dlouholetou tradici. Degustátoři budou vybírat z 832 přihlášených vzorků. Vítěze vyhlásí v pátek. Uvedli to pořadatelé vinařské výstavy.

Do letošního ročníku přihlásilo své vzorky 140 vinařství z České republiky, Rakouska a Slovenska. I přes špatnou úrodu loňského roku se jich sešlo přes 800.
„V poslední době je velké množství výstav a je těžké se v tom orientovat. Naši vinaři však naštěstí ctí staré vinařské tradice. Nové výstavy přicházejí a odcházejí, ale Valtické vinné trhy zůstávají,“ uvedl k počtu vzorků v soutěži předseda Valtických vinných trhů Antonín Šťastný.
Desítka degustátorů ohodnotí přihlášená vína stobodovým systémem. Nejvýše ohodnocená vína získají velkou zlatou, zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. V pátek zasedne pod vedením šéfa Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakuba Šebesty superkomise, která vybere šampiony bílých a červených vín a šampiona zahraničních vín.
Pro veřejnost budou trhy otevřeny ve dnech 6. a 7. května. Každoročně na tuto akci do Valtic přijíždí kolem 6000 milovníků vína.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *