10.07.2001 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začalo platit nařízení o intervenčních nákupech

Ve Sbírce zákonů dnes vyšlo Nařízení vlády, kterým se stanoví podmínky a zásady pro provádění intervenčních nákupů, skladování a prodejů obilovin na domácí trh a na vývoz a pro provádění dalších opatření k organizaci trhu s obilovinami a kterým se stanoví podmínky a zásady vyhlašování intervenční ceny (podmínky a zásady provádění intervenčních nákupů, skladování a prodeje obilovin)

Novinkou je především to, že skladovatel podle Nařízení vlády umožní pěstiteli uskladnění obilovin splňujících jakostní znaky do výše maximálního množství na dobu až do oznámení zahájení intervenčních nákupů, nejpozději však do 15. října příslušného kalendářního roku. Skladovatel současně umožní pěstiteli takto uskladněné obiloviny prodat v rámci intervenčních nákupů. Státní zemědělský intervenční fond s vyhlášením intervenční ceny nebude v žádném případě pospíchat, aby jeho nákupní cena nemohla být brána jako cenový signál.
Pěstitelé, kteří nedokáží svou produkci prodat po sklizni za odpovídající cenu, tak mají možnost obilí uskladnit a počkat si na lepší cenu na trhu, či na vyhlášení intervenční ceny.
Státní zemědělský intervenční fond je připraven nakoupit z letošní sklizně milion tun potravinářské pšenice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down