Žací stroj Novacat A10 CF

Stroj Novacat A10 CF je vybaven systémem Cross Flow (příčný tok) pro shazování řádků šnekovými dopravníky ihned po posečení. S žací kombinací Novacat A10 CF se šnekovými dopravníky nabízíme zákazníkům technologii sklizně píce s minimalizací znečištění. Příčné dopravníky odebírají posečenou píci rovnou od žacích disků a mění směr jejího pohybu příčně.

Bez dotyku s půdou je veškerá hmota (včetně lístků) příčně přesouvána až k řádku, odloženému mezi koly traktoru čelně neseným žacím strojem. Redukce operací při sklizni a malá energetická náročnost stroje snižují celkovou spotřebu PHM.

Hospodárné řešení

S Novacat A10 CF se šnekovými shazovacími dopravníky můžete těžit z výrazně nižších investičních nákladů na technologii sklizně. Inovativní řešení shazování řádků bez nutnosti využití kondicionérů a pásů umožňuje snížení nákladů nejméně o 15 % v porovnání s konvenčními systémy. Kombinaci lze agregovat s traktory střední výkonové třídy, což vede k minimalizaci zhutnění půdy.

Snadno a flexibilně

Uzavřené šnekové dopravníky pro bezztrátovou sklizeň píce (eliminace odrolu kvalitních lístků). Řádkovací hřeben pro tvorbu řádku vhodného tvaru a šířky v základní výbavě. Hydraulicky nastavitelné zadní kryty nabízí možnost odkládání pokosu do řádku, na široko nebo kombinovaně.*

Šikmo ke směru jízdy uložený šnekový dopravník představuje originální konstrukci - závity jsou daleko od sebe, takže je možné trvale dopravovat i velké objemy píce.

Novacat A10 CF se šnekovými dopravníky

Pracovní záběr (m)8,80 - 10,02
Přepravní šířka (m)2,75 / 3,15
Přepravní výška (m)3,99
Hmotnost stroje (kg)3310
Počet disků/nožů16 / 32
Min. příkon traktoru (k)160
Výkonnost (ha/h)12

Ing. Zdeněk Bílý
Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down