11.07.2011 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začíná hlasování v anketě Strom roku

Veřejnost může ode dneška hlasovat o vítězi celostátní ankety Stromu roku 2011. Do finále soutěže, kterou letos už po desáté vyhlásila Nadace Partnerství, postoupilo dvanáct stromů a skupin stromů se zajímavým příběhem.

"Všechny finálové stromy jsou jedinečné a rostou na velice zajímavých místech, mnohdy ukrytých před očima turistů. Byli bychom rádi, kdyby se finalisté díky anketě stali cílem prázdninových výletů a zároveň lidem připomněli, jak nádherné stromy u nás máme," sdělila  koordinátorka ankety Hana Rambousková. Každý, kdo podpoří některého z finalistů zasláním dárcovské SMS zprávy nebo podpisem na hlasovacím archu, přispěje do veřejné sbírky určené na výsadbu a ochranu stromů. Vítězný strom získá, jak už je tradicí, poukaz na odborné ošetření. Postoupí do mezinárodní ankety Evropský strom roku. Hlasovací archy a informace o jednotlivých finalistech budou ode dneška k dispozici na internetových stránkách www.stromzivota.cz/anketa. Cílem ankety je jednoduchým způsobem rozvíjet vztah lidí ke stromům a k místu, kde žijí, a zároveň upozorňovat na negativní trend ubývání rozmanitosti rostlinných a živočišných druhů. Úspěšný model ankety se Nadaci Partnerství podařilo zavést také do dalších evropských zemí - Francie, Irska, Bulharska, Rumunska, Maďarska a Polska. Vítězové národních kol pak postupují do mezinárodní ankety nazvané Evropský strom roku. Loňským vítězem se stal dub letní, který už přes 430 let stojí nedaleko Bohuňovic u Olomouce. Pro takzvaný Hromův dub hlasovalo 12.329 lidí. O vzrůstající popularitě ankety svědčí fakt, že v prvním ročníku v roce 2002 "svůj" strom podpořilo 1400 hlasujících, loni už svůj hlas poslalo přes 40 000 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down