09.12.2014 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začíná hodnocení vín

Celkem 722 vzorků vín od 122 vinařů se probojovalo z regionálních soutěží do prvního kola hodnocení Salonu vín - národní soutěže vín 2015. Ode dneška do čtvrtka z nich degustátoři ve Valticích na Břeclavsku vyberou 200 nejlepších, řekli organizátoři soutěže.

"Do prvního kola se letos na základě předchozích hodnocení registrovalo rekordních 112 vinařských firem. Těší nás, že stoupá zájem vinařů o naši nejprestižnější oborovou soutěž a zároveň o celoroční expozici nejlepších vín České republiky," uvedl Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra. Po ukončení prvního kola hodnocení postoupí 200 nejlepších vín do druhého finálového kola, které se uskuteční 8. ledna v Mikulově. Finále pak určí sto nejlepších vín, jež získají prestižní titul Salon vín a budou umístěna v degustační expozici Salonu vín na zámku ve Valticích. Porota dále určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií a nejlepší kolekci přihlášených vín.  Prosincovému hodnocení předcházel seriál hodnocení Národní soutěže vín v jednotlivých moravských vinařských podoblastech a ve vinařské oblasti Čechy. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo rekordních 1646 vín, což je o více než sto více než loni.
Stávající expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena až do konce ledna 2015. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 28. února 2015 do konce ledna 2016.
Nejvíce vzorků má v letošním Salonu vín stejně jako v loňském roce Zámecké vinařství Bzenec. Z celkového počtu sta vzorků jich má v prestižní expozici devět. Následují Vinné Sklepy Valtice s osmi vzorky a VINSELEKT MICHLOVSKÝ se sedmi. Letos se Salon vín vybírá už popatnácté.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down