Začíná veletrh Víno&Delikatesy

Zahraniční i domácí vinařskou produkci představí veletrh Víno&Delikatesy 2011, který dnes začíná na pražském Výstavišti. Svou produkci uvede na třídenní přehlídce vín, destilátů a lahůdek zhruba 300 vystavovatelů z osmi zemí. Pořadatelé očekávají asi 15 tisíc návštěvníků za jeden den.

Novinkou tradičního veletrhu, který se v minulých 13 letech konal pod názvem Víno&Destiláty, je rozšíření nabídky potravin. Většinu vystavovatelů budou podle pořadatelů tvořit zahraniční producenti. Domácí vinařství zastupují zejména menší firmy, které se snaží na trhu prosadit.
Dnes prezentace patří moravským vínům. Vyhlášeni budou vítězové soutěže vín o Zlatý pohár veletrhu ve 12 kategoriích. Další den se představí vína z francouzského vinařského kraje Languedoc v oblasti Hérault. Poslední den bude ve znamení italských vín. Pro návštěvníky je připraven také doprovodný program, jehož součástí budou „koncerty vín a pochutin“ o souznění nápojů a pokrmů. Tradiční charitativní aukce archivních vín se koná 27. dubna a její výtěžek bude věnován nadaci Kapka naděje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *