Začínají svatomartinské akce, největší košt bude v Brně

Dnešní svátek svatého Martina znamená pro obchodníky začátek prodeje vín nabízených pod značkou Svatomartinské. V řadě měst je doprovodí tradiční vinařské akce a ochutnávky se společným připíjením mladým vínem, které trvají po celý víkend. Restaurace začnou nabízet svatomartinská menu s husími pokrmy. Největší svatomartinský košt se uskuteční na brněnském náměstí Svobody, pořádá jej Vinařský fond, který značku Svatomartinské vlastní a propůjčuje ji vinařům, jejichž vína splňují stanovené podmínky.

Svatomartinských vín bude letos v prodeji 304 druhů od 74 vinařů a vinařství, na trh zamíří rekordních 2,35 milionu lahví. Nejhojněji budou jako každoročně zastoupena bílá vína, a to 143 variant, růžových a klaretů bude 91 druhů a červených vín 70. Pod značkou Svatomartinské lze vyrábět pouze vína povolených odrůd a jejich cuvée, tedy směsi.
Svátek svatého Martina letos připadá na pátek, což přeje pořadatelům slavností a gastronomických událostí. Největším koštem svatomartinských vín by měl být jako každoročně ten na brněnském náměstí Svobody, který nabídne 100 vzorků vín. Poprvé si tam lidé budou moci letošním mladým vínem připít v 11 hodin.
Řada restaurací bude ode dneška po celý víkend nabízet svatomartinské menu, ve srovnání s loňskem ale tyto nabídky kvůli růstu cen husího masa podraží. Část restaurací nabídku svatomartinských menu prodlouží až do příštího týdne.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down