26.06.2008 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začne boj o rozpočet

Zemědělce čeká nyní mimo jiné stěžejní jednání o rozpočtu na příští rok. Prezident Agrární komory ČR (AK) Jan Veleba na sněmu komory uvedl, že ministerstvo financí navrhuje škrty v resortu zemědělství na úrovni 3,4 miliardy korun.

Letos se však podle něj začne o rozpočet bojovat již v červnu, zatímco vloni to bylo na podzim. Ředitel úřadu AK Martin Fantyš upřesnil, že kromě rozpočtu se k prioritám komory řadí dopracování Programu rozvoje venkova s ohledem na potřeby českého zemědělství, což je zejména posílení opatření modernizace zemědělských podniků. „PRV není optimální a bude třeba vyvinout tlak na odstranění administrativních překážek a zjednodušení podávání žádostí,“ podotkl prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman. AK se chce podle Fantyše zasadit i o plné dorovnání přímých plateb v roce 2009 a zvýšení národních dotací na loňskou úroveň kolem 1,2 miliardy korun a podporu přímých kompenzačních plateb na cukrovku.
Veleba připomněl, že květnové shromáždění zemědělců v Lucerně položilo základ pro pravidelná jednání vedení Agrární komory ČR a ministerstva zemědělství. „Jeho význam je mimořádný a většího docenění dojde s odstupem času,“ prohlásil.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down