24.03.2009 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žádné nabídky

Nařízením Komise (ES) č. 181/2009 bylo od 5. března uzavřeno přijímání nabídek másla v rámci intevrvenčních nákupů za pevnou cenu 2217,5 euro za tunu, neboť limit pro máslo ve výši 30 tisíc tun byl naplněn. V ČR Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) přijal pouze jednu nabídku, a to od Mlékárny Hlinsko v množství 38,25 tuny másla. Našemu týdeníku to upřesnil vedoucí tiskového oddělení Vilém Frček s tím, že další nákupy je možné realizovat formou nabídkového řízení.

„Všichni nabízející z celé EU soutěží svojí cenou,“ zdůraznil s tím, že tendr podávání nabídek se uskutečňuje první a třetí úterý v měsíci. Uzávěrka prvního kola tendru byla 17. března a k 16. březnu nebyla v ČR předložena žádná nabídka do tendru,“ konstatoval Frček. Připomněl, že co se týká sušeného odstředěného mléka (SOM) nákupní cena činí 1698 eur za tunu a jde o pevnou cenu pro prvních 109 000 tun pro EU. K 16. březnu byly přijaty tři nabídky v množství 760 tun. Množství SOM nabídnuté v EU v týdnu od 2. března do 6. března činilo 43 182 tun. Poznamenal, že další nákupy po dosažení limitu 109 000 tun je možné realizovat formou nabídkového řízení. Všichni nabízející z celé EU soutěží svojí cenou. Tendr podávání nabídek bude probíhat rovněž první a třetí úterý v měsíci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down