21.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žádost o dotaci budou moci postižení drůbežáři podávat nejspíš jen do 15 října

Vláda včera schválila návrh ministryně zemědělství Mileny Vicenové, kde se počítá s dotacemi až 247 milionů korun pro postižené drůbežáře kvůli ptačí chřipce. Zároveň upozornila, že na vyplacení podpor zbývá málo času. Mluvčí úřadu Hugo Roldán upřesnil, že vládní nařízení by mělo začít platit od 1. října s tím, že drůbežáři by pak měli na podání žádosti čas do 15. října, aby peníze mohly být do konce letošního roku vyčerpány. Podrobnosti o tomto vládním nařízení ministerstvo zveřejní na svých internetových stránkách.

Podpora může být využita například na předčasnou porážkou některých reprodukčních hejn, na vyrovnání části ztrát způsobených likvidací a zpracováním násadových vajec, likvidací mláďat, prodloužením dočasného pozastavení produkce na déle než tři týdny, dobrovolným snížením výroby omezením chovu mláďat či předčasnou porážkou slepic připravených ke snášce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down