11.08.2008 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žádosti do programu životní prostředí

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) dnes zahajuje příjem projektů do páté vlny příjmu žádostí o dotace z druhého největšího operačního programu ČR - Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Žádosti bude možné podávat do 10. října 2008. Informovala o tom tisková mluvčí fondu Lenka Brandtová.

Otevřeny budou dvě ze sedmi prioritních os OP Životní prostředí, a to prioritní osa IV - Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování starých ekologických zátěží a prioritní osa V – Omezování průmyslového znečištění a snižování environmentálních rizik. Z prostředků Evropské unie budou v rámci čtvrté osy OPŽP dotovány například sběrné dvory, systémy pro separaci a svoz odpadů, zařízení na využívání upotřebených olejů, kompostárny, rekultivace starých skládek. V rámci páté osy budou podporovány rekonstrukce nebo nákup technologií pro monitoring průmyslového znečištění jednotlivých složek životního prostředí, vytvoření regionálního systému prevence závažných havárií a další projekty.
„Zájem o dotace do životního prostředí je obrovský. Z Operačního programu Životní prostředí bylo do dnešního dne podpořeno již 1197 projektů. V první výzvě doporučil řídící výbor OPŽP ke schválení 366 projektů. Ve druhé výzvě to bylo 397 projektů a ve třetí 434. Žádosti do čtvrté prioritní osy, která řeší nakládání s odpady a ekologické zátěže, přijímáme již podruhé. V rámci první výzvy uspělo 154 projektů v celkové ceně přes 3,5 miliardy. Jsem rád, že Státní fond životního prostředí zvládá administraci prvních tří výzev a to nám umožňuje otevřít další výzvy pro zájemce o dotace,“ uvedl Petr Štěpánek, ředitel SFŽP ČR.
Žádosti o dotace ze čtvrté a páté prioritní osy OPŽP budou přijímat krajská pracoviště SFŽP ČR dle místa realizace projektu.
V současné době lze podávat žádosti o podporu tzv. velkých projektů, jejichž celkové náklady přesahují částku 25 milionů euro, v rámci prioritní osy I. Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní. Příjem žádostí ve třetí kontinuální výzvě končí 19. prosince 2008. Žádosti o podporu velkých projektů v rámci prioritní osy II - Zlepšování kvality ovzduší a snižování emisí a prioritní osy III - Udržitelné využívání zdrojů energie jsou přijímány kontinuálně od 1. srpna 2008 do 18. prosince 2009. Žádosti budou přijímány na pracovišti Státního fondu životního prostředí ČR v Praze.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down