16.09.2008 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahájí kampaň

Největší domácí zpracovatel cukrové řepy společnost Cukrovary a lihovary TTD, a. s. provozující cukrovary v Dobrovici a v Českém Meziříčí zahájí letošní cukrovarnickou kampaň ve středu 24. září v Dobrovici a v pátek 26. září v Českém Meziříčí. Informoval o tom ředitel pro vnější vztahy dobrovické firmy Martin Kolář.

Podle něj společnost předpokládá vyrobit v těchto dvou cukrovarech plnou cukerní kvótu ve výši 209 tisíc tun cukru a rovněž základní surovinu - difusní šťávu a cukerný sirob - pro výrobu lihu ve svých dvou lihovarech (v Dobrovici a v Chrudimi). Pro nadcházející lihovarnickou kampaň pak počítá s produkcí pitného lihu a bioethanolu v celkové výši 70 tisíc metrů krychlových. „V těchto dnech se dokončují veškeré investice a rovněž všechny přípravné práce pro hladké a úspěšné najetí všech závodů společnosti,“ uvedl Kolář s tím, že lihovar Chrudim, vyrábějící jemný a technický líh, zahájil svou kampaň již 8. září.
Společnost Agroetanol TTD, a. s. provozující první český bioethanolový lihovar v Dobrovici, zahájí svou lihovarnickou kampaň jeden den po začátku cukrovarnické kampaně, to je 25. září Dle předběžných agronomických výsledků, které jsou nejlepší za poslední tři roky, by letošní
cukrovarnická kampaň měla být ve všech závodech ukončena před vánocemi. Celkově společnosti dodává cukrovou řepu 420 pěstitelů z plochy převyšující 30 tisíc hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down