14.04.2009 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahájili sezonu

Rodinná biofarma Belina ve vísce Nežichov na Karlovarsku, kde malá slavnost o víkendu zahájila letošní hospodářskou sezonu, chce lákat návštěvníky nejen na své produkty. Nabídne jim rovněž pobyty spojené s procházkami okolní přírodou, vyjížďkami na kolech a zájemci si mohou zkusit práci v zemědělství, informovala farmářka Kamila Prchalová.

Prchalovi obhospodařují kolem 150 hektarů na úpatí Třebouňského vrchu, kam přesídlili z Karlových Varů na přelomu tisíciletí. Chovají tady asi 150 ovcí, kozy, krávy a prasata.  "Snažíme se dokonale zužitkovat naši produkci. Od Velikonoc začínáme rovněž s takzvaným prodejem ze dvora," uvedla s tím, že od farmy je jen kousek na značenou síť cyklostezek, dlouhou kolem 400 kilometrů. Pěší se mohou vydat třeba na Cestu do pekel, což je naučná trasa dlouhá asi deset kilometrů. Popisuje zajímavá místa v údolí a končí u ruin bývalého vodního mlýna. "S dalšími farmáři se totiž účastníme projektů sdružení Cesta z města," podotkla Prchalová. Výsledkem této spolupráce je právě naučná stezka svatého Blažeje. Okruh je dlouhý přes 2,5 kilometru.  

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down