15.09.2006 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahrádkáři nahrazují zeleninu okrasnými dřevinami a trávníkem

Záhony se zeleninou ustupují ve prospěch trávníků a okrasných dřevin, uvedli organizátoři veletrhu pro zahrádkáře, kutily a pěstitele nazvaný Zahrada Čech, který začal dnes na litoměřickém výstavišti. Oprávněně tedy naleznou na 30. ročníku výstavy své místo v pavilonu T ukázkové zahrady s okrasnými dřevinami.

Zahrádkáři upouštějí od pěstování zeleniny, míní i šéfredaktor Zahrádkáře Jan Stanzel. Lidé podle něj nacházejí dostatek ovoce a zeleniny za přiměřené ceny v obchodech po celý rok. Naopak se zajímají o prodej specializovaných strojů, které jim ulehčí práci při údržbě okrasné zahrady. Jednou z jich jsou vertikutátory, stroje, které noži prosekávají trávník do hloubky několika milimetrů, odstraňují z něj starou trávu a umožňují kyslíku, vodě a živinám, aby se dostaly ke kořínkům, dodal Stanzel.
Zahrady Čech se letos účastní 430 prodejců a vystavovatelů. Nabízejí stromky, osivo a zahradnické náčiní nebo i poradenství. Návštěvníci mohou také zhlédnout několik výstav. V pavilonu A probíhá expozice různých odrůd ovoce a zeleniny,v pavilonu G je výstava kuriózních výpěstků Příroda čaruje, zahrádkář zírá. V pavilonu G je si mohou pěstitelé si nechat udělat rozbor půdy a vody ze své zahrádky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down