Zahrádkáři vystavovali ve sněmovně

Na třídenní výstavě s názvem Smysl – krása – užitek představili minulý týden v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR svoji činnost členové Českého zahrádkářského svazu z. s. Podle předsedy svazu Stanislava Kozlíka má výstava dokumentovat úsilí Českého zahrádkářského svazu o vytváření krajiny v souladu s přírodou a přiblížit aktivity svazu poslancům.

Kozlík mimo jiné zmínil, že zahrádkáři kromě toho, že provozují odborné poradny pro širokou veřejnost, pořádají ročně na pět set akcí a různých soutěží, kterých se v rámci celé České republiky zúčastní více než 28 tisíc dětí, jež si tak rozšiřují vědomosti i praktické znalosti. Kozlík konstatoval, že v poslední době vlivem tlaků nejrůznějších zájmových skupiny zahrádkářských osad ubývá a členové svazu proto dnes obhospodařují přibližně jen 9,5 tisíce hektarů zahrádek a vyjádřil lítost nad tím, že poslanci již v prvním čtení vloni zamítli léta připravovaný tzv. zahrádkářský zákon.

Záštitu nad výstavou převzal  místopředseda  zemědělského výboru Poslanecké sněmovny  Ladislav Velebný a slavnostní vernisáže se zúčastnil i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který ve svém krátkém vystoupení přijetí zahrádkářského zákona podpořil a jeho odmítnutí označil za jeden z restů, který by měla řešit nová Poslanecká sněmovna, jež vzejde z letošních voleb.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down