13.03.2009 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem je o silnější pivo

Nymburský pivovar se chystá vařit silnější pivo, než je stávající třináctistupňový Bogan. Důvodem je především poptávka po něm na německém trhu. Právě export by měl být jedním ze způsobů, jak zastavit klesající prodej Postřižinského piva, řekl ředitel Pavel Benák.

Pivovar získal v Německu nového obchodního partnera, který si silnější pivo žádá. Pivovaru loni klesl výstav na zhruba 130 tisíc hektolitrů, což je zhruba o 30 tisíc méně než v roce 2007. Letos by to však podle Benáka mělo být lepší. "Prodej by měl letos růst, máme dojednány nové smlouvy do zahraničí, rádi bychom si vrátili na nějakých 150 tisíc  hektolitrů," podotkl. Export má být jednou z cest, jak toho dosáhnout. Pivovar začal v poslední době vozit své produkty například do Finska a Belgie, Postřižinské pivo tak mohou lidé ochutnat už ve více než deseti zemích. První dva letošní měsíce ukázaly, že by se plán vyššího prodeje mohl podařit. "Prodali jsme více piva než loni. Na druhou stranu krize se zřejmě projevuje v restauracích, protože prodáváme méně sudového piva. Roste ale poptávka v zahraničí a také prodej lahví a plechovek," uvedl Benák. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down