Zájem o bioplynové stanice neuvadá

GE Money Bank v červnu zafinancovala již padesátou bioplynovou stanici. Na jejich výstavbu banka poskytla úvěry v celkové výši téměř 3 miliardy korun. Informoval o tom tiskový mluvčí této banky Pavel Zúbek s tím, že také v rámci 13. kola Programu rozvoje venkova (PRV) se potvrdil zájem podnikatelů v zemědělství o výstavbu bioplynových stanic. Zemědělské podniky podaly 105 žádostí oproti loňským 67. Největší zájem o dotace se letos soustředil na živočišnou výrobu, v rámci opatření Modernizace zemědělských podniků, kde počet zaregistrovaných žádostí sahá až k 1450. Výsledky letošního kola PRV budou zveřejněny na přelomu měsíce září a října.

„Naše portfolio úvěrů pro zemědělce pokrývá třetinu trhu. V průběhu června 2011 jsme navíc dosáhli významného milníku, a to padesáté financované bioplynové stanice. Další projekty budou následovat v průběhu roku a jejich navýšení očekáváme po říjnovém oznámení úspěšných projektů 13. kola Programu rozvoje venkova,“ říká Mojmír Severin, ředitel sektoru zemědělství a ekoenergie GE Money Bank. „Snažíme se zvyšovat šance žadatelů na úspěch při získávání dotací tím, že jim v rámci služby EU servis nabízíme bezplatné konzultace. Klientům pomáháme již s formulováním investičního záměru až po výběr strategie podání projektu,“ dodává Mojmír Severin.
V oblasti financování výstavby bioplynových stanic zaujímá GE Money Bank s padesáti podpořenými projekty vedoucí postavení na trhu. Celkový výkon těchto ekologických zdrojů energie, který je 38 MWe, by pokryl roční energetické nároky přibližně 72 tisíc domácností, což odpovídá největším krajským městům v ČR. Nejvíce projektů bioplynových stanic financovaných GE Money Bank bylo realizováno v jižních Čechách a na jižní Moravě. Investice do bioplynových stanic znamená pro podnikatele v zemědělství diverzifikaci činnosti a možnou stabilizaci cashflow. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *