18.08.2004 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o dřevo na topení zase stoupá

Zdražování ostatních paliv zvyšuje zájem o dřevo na topení. Hodně přibylo samovýrobců, kteří si dříví z lesa zpracovávají sami. V některých regionech prý už museli kvůli vysokému zájmu zavést pro samovýrobce i pořadníky. Náklady na vytápění dřevem se jim proti vytápění elektřinou, topnou naftou nebo plynem údajně vyplatí.

Podle starosty Oldřichova v Hájích na Liberecku Jaromíra Tichého není v obci už jediný člověk, který by dřívím netopil. Více než polovina domácností topí jenom dřívím a druhá polovina má kombinované topení elektřinu-dřevo či uhlí-dřevo, upřesnil.
Situaci na trhu se musely přizpůsobit firmy, které vyrábějí luxusní palivové dříví do krbů. Nyní přešly převážně na výrobu dřeva do kotlů. Nejvíce však přibylo samovýrobců, kteří si dříví z lesa zpracovávají sami. Dřevo se prý špatně shání, ale údajně se vyplatí, protože vytápění přijde na zanedbatelnou částku. Například u rodinného domu činí náklady za topnou sezónu u elektřiny na 35 000 korun, zatímco u kusového dřeva 6300 korun a v případě samovýroby jen 500 až 1000 korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Tomu se vůbec nedivím. Topení dřevem v krbových kamnech je také nejlepší 🙂 . Teplu, které vydává oheň, se zdaleka nic nevyrovná 🙂 . Krbová kamna jsem měl vybraná skoro hned. Věděl jsem, že je chci s výměníkem, takže nebylo těžké je vybrat. U komínu jsem měl větší dilema. Zvažoval jsem cihlové a nerezové komíny. Nakonec jsem koupil nerezový z https://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy , tak uvidíme časem, jestli to byla dobrá volba.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down