Zájem o fotovoltaiky je za dva roky osminásobný

Zájem o připojení fotovoltaických elektráren v Česku je u polostátní společnosti ČEZ za poslední dva roky proti dřívějšku osminásobný a letos trojnásobný. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš při dnešním představení instalace na střeše pražského Kongresového centra, která má ročně ušetřit 5,5 milionu korun, uvedl, že ČEZ Distribuce od začátku roku eviduje 55 000 žádostí. Premiér Petr Fiala (ODS) zopakoval, že vláda chce do konce volebního období vybudovat 100 000 fotovoltaik.

Beneš řekl, že od podání žádosti k realizaci uplynou průměrně čtyři měsíce. Za poslední rok ČEZ Distribuce eviduje nárůst připojení ze 40 megawattů (MW) na 120 MW. Ředitel uvedl, že společnost proto investuje do rozvoje a modernizace sítě necelých 20 miliard korun. "Není jen o rozvodnách a drátech, ale nová síť musí být plně připravena pokrýt velké množství mikrozdrojů. Typologie sítě se změní, potřebujete digitalizovanou síť řízenou do úplně posledního uzlu. Tam směřuje velká část investic, protože jsme si vědomi, jak bude muset síť vypadat, aby všechno absorbovala," sdělil Beneš.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down