07.10.2004 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o mražené pečivo roste

Rostoucí zájem slovenských, českých, ale i německých, francouzských a italských odběratelů registrují Šarišské pekárny a cukrárny v Prešově. Na důkaz toho vedení této akciové společnosti letos investovalo více než dvacet milionů korun do rozšíření výroby mraženého pečiva a nakoupilo novou technologii, sdělil ředitel Viliam firmy Šofranko.

Již vloni vyrobily Šarišské pekárny a cukrárny asi pět set tun mraženého pečiva, letos by to mělo být asi o sto tun více. Letos pekárny prodají zboží v hodnotě přes 300 milionů korun s tím, že mražené výroby se na tržbách podílí asi čtyřiceti miliony korun. Do konce roku by měl podíl mraženého pečiva na celkové produkci pekáren tvořit asi 20 procent, tedy kolem 60 milionů korun, prozradil záměry firmy Šofranko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down