14.09.2006 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o poskytování zemědělských úvěrů stoupá

Zájem o poskytování zemědělských úvěrů roste, jen za prvních sedm měsíců letošního roku se zvýšilo jejich portfolio téměř o čtvrtinu. Na růstu se nejvíce podílejí úvěry investičního charakteru a půjčky za účelem financování zemědělské techniky. Informovala o tom mluvčí GE Money Bank Eva Chaloupková s tím, že na výsledek má vliv zlepšování nabídky, spoluprácí s prodejci a dovozci zemědělské techniky a aktivní komunikace v rámci zemědělských výstav a veletrhů.

V první polovin roku 2006 byla ve znamení velkého zájmu o zemědělské úvěry GE Money Bank. Od začátku letošního roku do konce července se objem portfolia poskytovaných úvěrů do zemědělství zvýšil o 24 procent. GE Money Bank tím potvrzuje dlouhodobě vedoucí pozici v oblasti úvěrování zemědělců, prohlásila Chalouková. Portfolio investičních úvěrů vzrostlo o 35 % a v případě úvěrů určených k financování zemědělské techniky to bylo dokonce o 67 %.
„Produkty pro zemědělce jsou jednou z priorit GE Money Bank. Během letošního roku jsme uvedli některé novinky jako úvěry na financování zemědělské techniky, s nimiž lze financovat až 100 % ceny nakupované techniky, včetně daně z přidané hodnoty,“ řekla manažerka zemědělských úvěrů GE Money Bank Iva Prokopová.
Velký zájem byl také o úvěr Financování nákupu zemědělské půdy, kde GE Money Bank zaznamenala nárůst portfolia o 35 %. GE Money Bank umožňuje zažádat o půjčku ve formě předschváleného limitu v souladu s pravidly poskytování úvěrů PGRLF (Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu) a platností na jeden rok. Poté, co klient uzavírá jednotlivé kupní smlouvy na pozemky, čerpá po těchto částech i peněžní prostředky z úvěru. K obdobnému nárůstu portfolia došlo i v případě provozních úvěrů. Objem úvěrů se v tomto případě zvýšil o 34 procent.
„Se zemědělci se snažíme setkávat v rámci výstav a veletrhů, jako jsou TechAgro nebo Země živitelka, kde jsme pořádali semináře na téma Financování zemědělců. Velmi pozitivně také hodnotíme intenzivní spolupráci s výrobci a dovozci zemědělské techniky,“ dodala Iva Prokopová.
GE Money Bank se pravidelně účastní zemědělských výstav a veletrhů v České republice. Na těchto akcích letos nabídla speciální produkt Financování nákupu zemědělské techniky. Úvěry nad 1,5 mil. Kč bylo možné získat s úrokovou sazbou pět procent. Pokud si klient u Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) zažádal o dotaci úroku 4 %, zaplatí jedno procento, uvedla Iva Prokopová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 18MB (3.6% of 500MB)