28.09.2000 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o produkci biofarem roste

Pražský biojarmark představí na 30 prodejců i rodinnou countrykapelu z ekostatku. Novinky: kozí produkty včetně syrovátky, biomošty i kosmetika z konopí. Jarmark v Brně s jazzem, vínem i moštem. České BIO zabodovalo na světovém kongresu ve Švýcarsku. Nový zákon o ekologickém zemědělství se chystá vstoupit do života

Po dramatickém týdnu v Praze se Pražanům i návštěvníkům hlavního města nabízí v závěru týdne akce tradičně prodchnutá harmonickým vztahem k přírodě i přátelskou atmosférou - již 7. Biojarmark ekofarem, pořádaný pro příznivce i zájemce o biologicky hodnotnější výživu, zrozenou bez chemie na ekofarmách, které hospodaří s citem pro rostliny, zvířata, krajinu i zdraví člověka. V ekopavilonu v Praze na Barrandově ho v pátek 29. září od 14 do 21 h a v sobotu 30. září od 9 h do vyprodání zásob (kolem cca 14 h) formou propagačního prodeje s ochutnávkami pořádá neziskové občanské sdružení Liga energetických alternativ spolu s Henrich Böll Stiftung. Účast přislíbilo na 30 prodejců.
Páteční večer s cimbálovkou i sobotní poledne budou patřit ochutnávkovému rautu. Organizátoři navštěvované akce chtějí i v jubilejním 10. roce českého ekologického zemědělství přispět k popularizaci přírodě přátelského hospodaření i všech jeho produktů i služeb - počínaje certifikovanými biopotravinami a péčí o krajinu a nabídkou agroturistických pobytů na farmách konče.
Netradiční akce založená na přímém kontaktu rolníků s veřejností směřuje především k těm, které přitahuje přirozený svět potravin certifikovaných na základě přísných pravidel i kontrol státem garantovanou známkou "BIO" - ať už o něm mnohé vědí a bioprodukty systematicky vyhledávají či ho teprve chtějí hlouběji poznat. Chovatelé krav, koz, ovcí, zelináři, ovocnáři i bylinkáři totiž na místě příznivcům vždy osobně objasňují vše, co je zajímá.
Mezi vyhledávanými produkty nebudou chybět sýry, tvaroh, máslo i jogurty z kravského i kozího mléka, pytlované brambory k zimnímu uskladnění (u nichž zasvěcení tradičně oceňují lepší chuť i skladovatelnost), pestrá paleta nejrůznější zeleniny, včetně salátů i štáv z ní, ovoce včetně sušeného, ořechy, dále mouky, těstoviny, cereálie, pečivo, koření, med i medovina, víno z nechemizovaných vinic, čaje, aromasměsi, bylinky, rožněné skopové i biopotraviny z dovozu.
Zastáncům ekologického zahradničení bude zdarma k dispozici poradna k nechemické ochraně rostlin zajišťovaná firmou Agro-Bio Rokycany. Poradnu k péči o pleť povedou v rámci své nabídky přísně přírodní kosmetiky zástupci společností Smetana a Weleda. Regenerační centrum Karlovy Vary se připojí poradnou k potravinovým doplňkům z přírodních surovin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down