13.09.2013 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o regionální potravinu na Ústecku

Rekordní počet výrobků přihlásili letos výrobci do soutěže regionálních potravin Ústeckého kraje. Odborníci na dnešním zahájení 37. ročníku veletrhu Zahrada Čech v Litoměřicích ocenili například francouzskou paštiku z Mostu, paprikový salám z Litoměřic, koláček z Krásné Lípy či roudnické víno. Do šestého ročníku celokrajské soutěže se přihlásilo v letošním roce celkem 165 výrobků od 45 výrobců.

 V komisi, která výrobky v devíti kategoriích vybírala, zasedli zástupci Ústeckého kraje, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, hygieniků a Agrární komory ČR.
V kategoriích masných výrobků zvítězila Francouzská paštika výrobce Vojtěcha Strausse z Mostu a salám Paprikáš z Uzenářství Chovaneček z Litoměřic. Mezi mléčnými výrobky bodovaly Lužický sýrový měšec z Polabských mlékáren ve Varnsdorfu a smetanový dezert Bohunka s brusinkami z Bohušovických mlékáren. Z výrobků pekařů a cukrářů porotce zaujal smetanový koláček výrobkyně Aleny Šedivé z Krásné Lípy a ovocný dort Sofia Roberta Beránka z Libochovic. Mezi nápoji ocenění získalo víno Müller Thurgau - pozdní sběr z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem. Ve svých kategoriích zvítězily také brambory ze Zahrady Svádov v Ústí nad Labem a ovocné tiramisu v čokoládě od Petry Peštikové z Děčína.
Pořadatelé Zahrady Čech pro letošní ročník připravili několik novinek. Vinaři z Litoměřicka a jižní Moravy budou mít pro prezentaci svých vín vyhrazený vlastní pavilon, vinaři budou zároveň soutěžit o titul Champion Víno Zahrady Čech. Nově chce provozovatel litoměřického výstaviště využít také dosud prázdný prostor v zadní části areálu. Sedm společností věnujících se zahradní architektuře tam vytvoří ukázkové zahrady, návštěvníci mohou hlasovat pro nejlepší z nich.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down