10.07.2001 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o veřejné sklady roste

Od konce března letošního roku, kdy ministerstvo zemědělství udělilo první povolení k provozu zemědělského veřejného skladu, přibylo do 10.7. dalších 18 skladů s povolením uskladňovat vybrané druhy obilovin, olejnin a luskovin a vydávat zemědělské skladní listy. Celková skladovací kapacita se tak zvýšila z počátečních 5000 tun až na dnešních 67 600 tun.

Dosud povolené zemědělské veřejné sklady jsou rozmístěny ve východních Čechách, na severní a jižní Moravě. Kromě nich si již podalo žádost o provozování zemědělského veřejného skladu dalších 12 firem z jižních a západních Čech, Vysočiny a severní Moravy. V případě, že budou jejich žádosti schváleny, zvýší se celková uskladňovací kapacita až na 123 000 tun.
Zemědělské veřejné sklady poskytují záruku kvalitního ošetření a uskladnění úrody. Musí samozřejmě přitom splňovat kritéria stanovená zákonem č. 307/2000 Sb. a vyhláškou č. 403/2000 MZe ČR. Producenti, kteří vlastní skladní listy jako listinné cenné papíry se pak mohou ucházet o úvěry u bankovních domů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down