01.07.2019 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájemci se mohou stát včelařem "na zkoušku"

V Libereckém kraji se mohou stát zájemci včelařem "na zkoušku". Farma Smržov nedaleko Českého Dubu na Liberecku nabízí kurzy pod vedením zkušeného včelaře. Projekt, v němž si lidé mají možnost vyzkoušet, co včelařství vlastně obnáší, získal podporu Libereckého kraje z programu Řemeslná a zážitková turistika. Informovala o tom krajská radní pro cestovní ruch Květa Vinklátová.

"Lidé se čím dál víc vracejí k přírodě a snaží se poznat její tajemství a zákonitosti. Svět včel má svou přesnou hierarchii a řád. A to, že máme med ve skleničce na stole u snídaně, rozhodně není bez práce a samozřejmé. Myslím, že pro řadu lidí bude překvapivé, co všechno té skleničce na stole předchází," řekla k projektu Vinklátová. Včelí farma Smržov připravila pro zájemce několik ukázkových úlů, kde se lze seznámit s ošetřováním včelstev. Budoucí nebo začínající včelař absolvuje své první včelařské krůčky ve včelařském provozu společně s místním včelmistrem. "Od zájemce se očekává alespoň jednou za měsíc aktivní účast při ošetřování včel a ostatních pracích během včelařského roku," řekl k projektu Tomáš Moravec ze včelí farmy ve Smržově. Od svého patrona se adept včelařství dozví vše potřebné pro chov včel a může se pak rozhodnou, zda se chce včelařství skutečně věnovat. V takovém případě si může pronajmout dva úly a projít s nimi včelařským rokem. Odměnou mu pak bude vlastní med.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 12MB (2.4% of 500MB)