Zájemci se mohou začít hlásit do projektu Demonstrační farmy

Až jeden milion korun může získat žadatel o podporu z programu Ministerstva zemědělství Demonstrační farmy. Celkem je letos připraveno osm milionů korun, přičemž na příští rok chce ministerstvo program finančně posílit. Informovalo o tom tiskové oddělení Ministerstva zemědělství.

Demonstrační farmy budou ostatním zemědělcům opět sloužit jako ukázkové. Finanční prostředky jsou určené například na individuální a skupinové konzultace či pořádání dnů otevřených dveří. Program je zaměřený na péči o půdu, ve vybraných podnicích budou zemědělci prezentovat postupy a technologie snižující vodní a větrnou erozi, nadměrné utužování půdy a postupy přispívající k zadržování vody v krajině. Tyto postupy příznivé pro půdu budou nově demonstrovány i v systému integrované ochrany rostlin a ekologického zemědělství. Zájemci, kteří se chtějí do programu zapojit, musí do 16. února odevzdat projekt s plánem činnosti. Odborná komise, tvořená zástupci Ministerstva zemědělství, univerzit, výzkumných ústavů a nevládních neziskových organizací, vybere farmy, které budou moci požádat o finanční podporu. Do programu se mohou přihlásit nejenom zájemci, kterým už byl statut demonstrační farmy udělen v roce 2017, ale i farmy nové, které budou o statut žádat.
Dotaci získají především subjekty, které využívají nové poznatky a inovace, jejichž osevní postupy i technologie odpovídají standardům dobrého zemědělského a environmentálního stavu (DZES) a jsou v souladu s národní legislativou. Podrobný postup k podávání projektů Demonstračních farem včetně stanovení podmínek je uveden ve výzvě, která je zveřejněná na stránkách Ministerstva zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down