25.08.2006 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajištění pro cenovým výkyvům pomohlo firmě Nestlé k vyššímu zisku

Švýcarská potravinářská společnost Nestlé hospodařila v prvním pololetí s čistým ziskem 4,15 miliardy franků (asi 74 miliard Kč). Proti stejnému období loni je to nárůst o více než 11 procent, podnik ale varoval, že ve druhém pololetí čeká další nárůst cen zelené kávy a cukru. Vyššího zisku dosáhla firma navzdory tomu, že se potýkala s vyššími cenami vstupů, převážně s dražší energií. Firmě totiž pomohlo zajištění proti nepříznivým cenovým výkyvům, díky čemuž se jí zvýšily ziskové marže.

V prvním pololetí roku hospodařila švýcarská potravinářská společnost Nestlé se ziskem asi 74 miliard korun, což představuje nárůst o jedenáct procent. Podnik ale očekává, že ve druhém pololetí poroste cena zelené kávy, cukru, energií a PET materiálů na obaly. Nestlé vyšší ceny vstupů promítne do konečných cen, uvedl finanční ředitel Paul Polman.
Společnost Nestlé je největším výrobcem potravin na světě a vyššího zisku dosáhla navzdory tomu, že se potýkala s vyššími cenami vstupů, převážně s dražší energií. Firmě totiž pomohlo zajištění proti nepříznivým cenovým výkyvům, díky tomu se jí zvýšily ziskové marže. Nestlé očekává, že v konstantních cenách bude po zbytek roku dál zvyšovat ziskové marže, ve druhém pololetí s nimi ale v takové míře nepočítá.
Dopady vyšších cen komodit by ve druhém pololetí neměly být tak citelné jako v prvních šesti měsících roku, Nestlé ale bude vývoj na komoditních trzích pozorně sledovat. Cena kávy se v tomto týdnu vyšplhala na nejvyšší úroveň za sedm let, velký vliv zde ale hraje spekulace

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down