23.03.2004 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zákaz dovozu drůbeže z USA do Evropské unie byl prodloužen

Evropská komise dnes podle agenturních zpráv o měsíc prodloužila zákaz dovozu drůbeže, drůbežího masa, vajec a ptáků z USA. Opatření, které platí od 24. února a ke kterému se přidala také Česká republika, reagovalo na výskyt vysoce nakažlivého viru ptačí chřipky v Texasu.

Situace bude znovu vyhodnocena koncem března, kdy se má na pořad dostat také stav ptačí chřipky v Kanadě. Při vyhlášení zákazu dovozu drůbeže z USA ministr zemědělství Jaroslav Palas řekl, že může jít o pozitivní rozhodnutí, příznivé pro české producenty drůbežího masa". Ti by mohli využít příležitosti k uplatnění na unijním trhu a nahradit americké vývozce na trzích třetích zemích. Palasův náměstek Miroslav Toman však soudí, že je ještě příliš brzy na vyhodnocení. "To je spíše otázka marketingu a obchodní strategie jednotlivých firem, ale uplynulo příliš krátké období na to, aby se dalo vyhodnotit, zda se dostaly na uvolněné místo na trhu," řekl Toman.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down