19.06.2002 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zákaz dovozu hovězího ze Slovenska skončí

Česká republika v nejbližší době zruší zákaz dovozu hovězího masa ze Slovenska. Zároveň totéž učiní i Slovenská republika. Po jednání ministrů zemědělství Jana Fencla a Pavla Koncoše o tom informovalo české
ministerstvo zemědělství.

Ministři dnes také diskutovali o kvótách na masové konzervy a řepkový olej. Návrh slovenské strany zavést ochranné opatření na masové konzervy a řepkový olej při dovozu z ČR do SR, který byl přednesen na zasedání Rady Celní unie v půli května, bude posouzen na základě šetření expertů obou zemí do 15. července.
Experti prověří zejména informace české strany, které poukazují na významné snížení exportů u těchto komodit a na to, že není dokladováno ohrožení slovenského trhu.
Slovenská strana také změní v oblasti omezení obchodu při
dovozu z ČR u jatečných prasat, vepřového masa, jatečné drůbeže a drůbežího masa své opatření, kterým omezila časové použití antibiotických stimulátorů růstu. Slovensko do deseti dnů vydá rozhodnutí, kterým umožní obchod v souladu s příslušnou legislativou Evropské unie.
Omezení obchodu v případě zkrmování masokostní moučky z kadáverů zůstávají ze strany Slovenska v platnosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down