26.06.2008 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zálohy na kadávery

Za nejrychlejší, nejpružnější a nejschůdnější možnost pomoci chovatelům prasat postižených krizí konce roku 2007 a prvního pololetí 2008 označil ministr zemědělství zejména další vyplácení záloh na dotace chovatelům na částečnou úhradu nákladů spojených s likvidací kadáverů. Pro náš týdeník to uvedl Petr Habáň z tiskového oddělení ministerstva zemědělství.

Připomněl, že v tomto případě byla přislíbena snaha zajistit další dostatečné prostředky k první vlně těchto záloh, které činí dvě korun na kilogram a které by měly být vyplaceny do 30. června. Podle předsedy Svazu chovatelů prasat v Čechách a na Moravě Jaroslava Hajdy zálohy v této výši nejsou za současného krizového stavu odvětví velkým přínosem. Hajda podotkl, že by uvítali příspěvek na kadavéry ve výši sedm korun na kilogram.
Habáň upřesnil, že na tento dotační program může chovatel podat dvě žádosti. Z toho prvou žádost může podávat od letošního 3. do 30.června V ní může uplatnit oprávněné požadavky na úhradu nákladů spojených s neškodným odstraňováním kadáverů od 1. října 2007 do 31. května 2008. V řádném termínu ukončení přijímání žádostí do 15.10. pak chovatelé mohou uplatnit požadavky na úhradu nákladů kadáverů od 1.října 2007 do 30. září 2008, které dosud neuplatnily v předchozím termínu. Po 15. říjnu 2008 a posouzení všech oprávněných požadavků bude stanovena konečná sazba a dokončena administrace. Zástupci ministerstva dále upozornili na skutečnost, že z tohoto dotačního titulu nelze určit zvláštní sazbu či vyčlenit zvláštní finanční prostředky pro jeden z vyjmenovaných druhů zvířat. Celý dokument je k dispozici na http://www.mze.cz/Index.aspx?ch=74.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down