03.05.2012 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zámecké vinařství má dvě zlaté medaile

Dvě zlaté medaile a osm stříbrných získali moravští vinaři na mezinárodní soutěži růžových vín v Paříži Le Mondial du Rosé. Nejúspěšnější z moravských značek bylo ve Francii Zámecké vinařství Bzenec se dvěma zlatými. Soutěž se uskutečnila v Paříži ve dnech 27. - 29. dubna. Uvedl to Vinařský fond ČR.

Soutěž Le Mondial du Rosé akcentuje růžová vína zejména vzhledem k jejich nastávající sezoně, ale také pro lehkost a dobrou pitelnost, kterou vynikají. Podle odborníků jsou moravská a česká růžová vína v posledních letech na vzestupu v mnoha oblastech. Díky stoupající kvalitě roste i jejich produkce a prodej. "Spotřebitelé si letní růžové pití oblíbili také pro jejich nespornou originalitu, neboť naše rosé jsou díky výborným klimatickým podmínkám dobře odlišitelná od zahraniční konkurence," uvedl hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz. Dvě zlaté medaile v Paříži získalo Zámecké vinařství Bzenec. Hodnotící komise ocenila nejvyšší medailí jejich André rosé, pozdní sběr 2011 a Frankovku rosé, pozdní sběr 2011. Hned tři stříbrné medaile si odvezlo Vinařství Hort, dále bodovaly Vinné sklepy Lechovice, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství U Kapličky, Vinařství Volařík Mikulov a Znovín Znojmo.
Tuzemští vinaři loni zvýšili produkci růžových vín o 40 procent na 43 tisíc hektolitrů. Reagují tak na zájem spotřebitelů. Z modrých hroznů jde nyní na růžová vína pětina sklizně. Zájem spotřebitelů o růžová vína roste. Jejich spotřeba v ČR meziročně vzrostla o čtvrtinu. Odborníci očekávají, že tento trend bude pokračovat i letos.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down