Zaměří se na prasata a býky

K modernizaci chátrajících areálů se rozhodla zemědělská firma REDU z Horních Dubňan na Znojemsku kvůli konkurenceschopnosti v budoucích letech. Střediska se nachází v mateřské obci a v sousedních Rešicích.

V Rešicích se kombinuje živočišná výroba s rostlinnou. Dosud tam stály dva nevyužívané kravíny, které se zruší, a výkrmna vepřů pro tři sta kusů, která zůstane, uvedl jednatel Aleš Pokorný. V Rešicích také zůstane odchov prasniček a jeden odchov telat pro 60 kusů se změní v odchovy dva pro 780 kusů. Modernizací se podle Pokorného podaří dosáhnout zvýšení produktivity práce, zjednoduší se obsluha a zlepší se podmínky pro ošetřovatele zvířat. Po zahájení provozu se předpokládá roční produkce 840 prasat, 924 prasniček a 1560 telat.
V Horních Dubňanech rovněž zaniknou nepoužívané kravíny a soustředí se tam výkrm prasat s kapacitou 1576 kusů a výkrm jatečních býků s kapacitou 350 kusů, což je také jejich odhadovaná roční produkce. U prasat se počítá se 4412 kusy ročně. V Horních Dubňanech firma vybuduje také bioplynovou stanici, která bude ke spalování používat kejdu z tamního chovu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *