06.04.2001 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zařazení ČR z hlediska BSE odmítl také zahraniční výbor parlamentu

Proti rozhodnutí Evropské unie zařadit Českou republiku do třetí skupiny zemí s pravděpodobným výskytem BSE se ohradil také zahraniční výbor českého parlamentu. V usnesení, které přijal 3. dubna, konstatuje, že závěrečný názor Vědeckého řídícího výboru EU je zjevně nepodložený a ve svých důsledcích poškozuje ekonomické zájmy České republiky.

Zahraniční výbor vyzval všechny členy vlády České republiky a představitele Parlamentu ČR, aby využili všech přiměřených prostředků k prezentaci tohoto stanoviska představitelům Evropské unie.
Stálé delegaci Parlamentu ČR pro spolupráci s Evropským parlamentem navrhl, aby tato problematika byla zařazena na pořad jednání příštího zasedání Parlamentního výboru přidružení Česká republika - Evropská unie, které se uskuteční v květnu 2001 v Praze.
Členové zahraničního výboru zmocnili předsedu Lubomíra Zaorálka, aby s tímto usnesením seznámil výbor pro zahraniční věcí, lidská práva, bezpečnost a obrannou politiku a výbor pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down