22.01.2007 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zasadí se o program

Zhruba o 600 milionů korun přijdou zemědělci, pokud se termín zahájení příjmu žádostí o podpory v rámci agroenvironmentálních opatření z Programu rozvoje venkova (PRV) odloží až na podzim.Uvedl to prezident Agrární komory ČR Jan Veleba na Ovocnářských dnech v Hradci Králové.

Vinu na tomto zpoždění podle něj nese ministerstvo zemědělství. Bývalá ministryně Milena Vicenová ho chtěla znovu otevřít a začlenit do něj programy některých malých zájmových skupin. Ministerstvo ale tvrdí, že zahájení programu brzdí Evropská unie.
Podle Veleby komora žádala nové vedení ministerstva zemědělství co nejdříve odblokovat Program rozvoje venkova. „Pokud se nenastartuje během 14 dnů až tří týdnů, už se nestačí zúřadovat,“ míní prezident agrární komory..
Ministr zemědělství Petr Gandalovič uvedl, že v tuto chvíli sbírá informace od všech zainteresovaných stran, od jednotlivých zemědělců, jejich svazů a sdružení, zástupců Evropské komise a odborníků na ministerstvu. „Na jejich základě zhodnotím, zda oznámený podzimní termín pro přijímání žádostí do opatření Programu rozvoje venkova, která zahrnují péči o krajinu či ekologické zemědělství, ještě upravíme. Samozřejmě vím, že je nutné o tom rozhodnout co nejrychleji, aby se včas stihly všechny návazné procedury nezbytné k faktickému začátku čerpání těchto peněz zemědělci,“ sdělil.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down