06.10.2006 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zástupci krajů by měli být nominováni do dozorčích rad státních lesů a povodí

Kraje požadují, aby mohly více zasahovat do činnosti státních lesů a povodí než dosud. Nyní nemají téměř žádnou šanci tyto činnosti státních podniků ovlivňovat. Přitom za mnoho věcí, které souvisejí s lesnickou nebo vodohospodářskou činností, nesou kraje ze zákona odpovědnost, sdělil po jednání rady Asociace krajů České republiky moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský.

Podle Tošenovského by bylo například řešením, aby byli zástupce krajů nominováni do dozorčí rady státního podniku Lesy ČR. V dozorčích radách jednotlivých povodí by měli také usednout zástupci krajů. Současné vztahy mezi kraji a Lesy ČR nepovažuje za dobré hejtman karlovarského kraje Josef Pavel. Jak uvedl, kraj vůbec nevidí do toho, co se v tomto podniku děje. Přitom hospodaří na území každého kraje a významně ho ovlivňuje. Zároveň zdůraznil, že rozhodně neuvažuje o tom, že by stát lesy kraji převáděl.
O navržené možnosti, že by se kraje podílely personálně na práci státních lesů a povodí, debatovali hejtmani s ministryní zemědělství Milenou Vicenovou. Jak řekl Tošenovský ve většině projednávaných bodech dospěli ke shodě. Vicenová podle něj přislíbila, že bude situace řešena.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down