20.07.2004 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zatím je sklizena jenom desetina ozimého ječmene

Pěstitelé zatím sklidili asi desetinu z celkových 116 tisíc hektarů ozimého ječmene. Sklizeno je tak méně než procento z 1,5 milionu hektarů obilí. U dalších obilovin žně podle údajů ministerstva zemědělství ještě nezačaly. U řepky je pod střechou úroda zhruba ze stovky hektarů. Ke sklizni je jí 260.000 hektarů. Žně jsou letos i na jižní Moravě zhruba o deset až 14 dní později než v minulém roce. Na Vysočině nebo ve vyšších oblastech bude skluz podle předsedy Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Jana Veleby větší.

U řepky je pod střechou úroda zhruba ze stovky hektarů. Ke sklizni je jí 260.000 hektarů. Žně jsou letos i na jižní Moravě zhruba o deset až 14 dní později než v minulém roce. Na Vysočině nebo ve vyšších oblastech bude skluz podle předsedy Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Jana Veleby větší.
Řepky rolníci dosud sklidili necelé tři tuny z hektaru, což je téměř dvojnásobek proti loňsku. Další vývoj bude podle předsedy Zemědělského svazu Miroslava Jirovského záviset na počasí. Chladno žně oddálí. Teplo, byť s přeháňkami, jejich nástup urychlí. Naplno by práce mohly začít příští týden.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down