11.06.2007 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zavedení ovoce zdarma do škol se asi odsune

Školáci se zřejmě hned nedočkají ovoce zdarma, jak o tom uvažovala Evropská komise. Ministři zemědělství EU se totiž zatím neshodli na tom, jak by mohl celý systém fungovat, a naopak si dnes po komisi vyžádali takzvanou dopadovou studii, která bude zkoumat především finanční náročnost celého projektu.

Studii by měla Evropská komise dokončit nejdříve na podzim, a teprve poté by se celým problémem měli začít zabývat ministři zemědělství. Původní termín začátek roku 2008, kdy již mělo být ovoce zdarma ve školách, se tak jeví jako značně nepravděpodobný. Navíc není jisté, zda návrh vůbec někdy vstoupí v platnost.
Brusel si totiž představuje, že 100 procent nákladů by hradili členské státy EU, s čímž však většina nesouhlasí. Panují totiž rozpory o celkových nákladech. Zatímco komisařka Mariann Fischer-Boelová ještě před nedávnem tvrdila, že zavedení ovoce zdarma vyjde ročně asi na 8,5 milionu eur, podle diplomatického zdroje půjde spíše o desítky milionů eur.
Příliš nadšení z návrhu zatím údajně nejeví ani Češi, kteří by raději než zavádění bezplatného ovoce, viděli patřičnou osvětu, která by děti motivovala ke zdravějšímu stravování. Podle nich navíc bylo na přípravu návrhu dosud málo času.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down