ZD Senice na Hané rozšíří výrobu

Zemědělské družstvo Senice na Hané, které patří k největším zemědělským podnikům v regionu, rozšíří svoji produkci o mléčné výrobky. Jogurty, zakysaná mléka, tvaroh a sýry bude vyrábět v minimlékárně v nedaleké Náměšti na Hané. Její vybudování si vyžádá podle předběžných odhadů asi pět milionů korun. Novinářům to řekl předseda družstva Jaroslav Navrátil.

Firma se chce pustit do investice v následujících měsících, s výrobou by mohla začít zhruba za rok. Podle Navrátila by minimlékárna měla zpracovávat denně až tisíc litrů mléka. „Výroba mléčných výrobků určitě nebude stěžejní činností družstva. Naším cílem je to, abychom zákazníkům nabídli něco navíc,“ uvedl ředitel senické společnosti.
Zemědělské družstvo Senice na Hané chová 530 krav. Denní svoz mléka firmy činí 10.500 litrů. Společnost ho dodává zpracovatelům mléka, například výrobci sýrů Orrero z Litovle. Družstvo dále vlastní v Olomouci dva mléčné automaty a před nedávnem začalo dodávat několika provozovatelům restauračních zařízení a jídelen pasterované mléko.
Kromě živočišné výroby se Zemědělské družstvo Senice na Hané zabývá pěstováním sladovnického ječmene, pšenice, cukrovky, kukuřice, máku či chmele a vlastní i ovocné sady. Celkově hospodaří na zhruba 5600 hektarech.

Komentáře ke článku 1

  • Miluše Ziklová

    Dobrý den, v pátek 21.10.2016 jsem navštívila výstavu FLORA Olomouc, kde jsem si koupila Váš výrobek HANÁČEK jogurt z Hané. Touto cestou Vám chci poděkovat za skvělý výrobek.
    U nás jsem lepší jogurt ještě nejedla a proto bych ráda věděla, kde se Vaše jogurty budou prodávat. Bydlím v okrese Hradec Králové.
    S pozdravem M. Ziklová, Stěžery

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *