04.04.2003 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zdroje pro zemědělství musejí najít politici

Ekonomická situace v zemědělství je natolik závažná, že její řešení bude vyžadovat zvláštní finanční podporu, řekl včera první náměstek ministra zemědělství Dušan Vaněk. Podle jeho slov je stav v odvětví horší než po suchu v roce 2000. Zdroje resortu jsou však omezené, takže peníze pro řešení současné situace bude třeba hledat jinde. Aby měla pomoc smysl, mělo by o ní být rozhodnuto nejpozději do konce května, řekl Vaněk a zdůraznil, že půjde o politické rozhodnutí.

V současné době zjišťují komise složené ze zástupců odboru Zemědělské agentury a Pozemkového úřadu MZe (ZA), Agrární komory ČR, Asociace soukromých zemědělců, Státní rostlinolékařské správy, Pozemkového fondu ČR, Svazu zemědělských družstev a zástupce poškozeného subjektu škody na plochách ozimých osevů, které se musí jednoznačně zaorat a budou zaorány do 20. dubna. Škody budou zaneseny do protokolu podle metodiky MZe. Plochy, kde byl proveden stoprocentní přesev či jen částečný dosev se evidují v příslušném sloupci přílohy k protokolu. V případě, že plocha již byla zaorána, poškozený předloží doklad o tom, že předmětná plocha byla oseta v roce 2002 za účelem sklizně v roce 2003, a když to nebude možné, tak alespoň doklad o provedené práci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down