20.05.2004 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ze spojení významných firem v USA by měla vzejít nová luxusní značka vín

Nová luxusní značka vína by měla vzejít ve Spojených státech z obchodní dohody. Jejím výsledkem má být společný podnik mezi globální nápojovou firmou Constellation Brands, která stojí za společností Domaine Barons, a rodinou Huneeusů z kalifornského Napa Valley.

Této dohodě má pomoci rodina Rothschildů, jejíž společnost Domaines Barons de Rothschild nabídla 62,4 milionu USD (zhruba 1,8 mld. Kč) za 54 procent akcií společnosti Chalone Wine Group. Firmu Domaines Barons vlastní z části rodina Rothschildů, z části jejich další společnost Chateau Lafite Rothschild.
Rodina Huneeusů vlastní velmi ceněné vinice Quintessa a mimo jiné prodává prémiová vína stejné značky.
Od dohody se očekává, že vznikne výrobce kvalitních a drahých vín, mezi nimiž by nechyběly značky například Chalone a Quintessa. Součástí nového podniku by měly být i vinice, které v Napa Valley vlastní právě společnost Constallation Brands. Rodina Rothschildů počítá i s vytvořením zcela nové luxusní značky.
Odborníci považují připravovaný kontrakt za dost odvážný. S akciemi Chalone Wine Group se totiž obchoduje na veřejných trzích, ale pokud bude návrh na vytvoření nového podniku schválen, podnik bude soukromý a akcie zřejmě půjdou z trhu. Chalone pěstuje na vinicích v Kalifornii značky Acacia, Chalone a Provenance, na vinicích ve státě Washington má značky Canoe Ridge a Sagelands. Constellation jako globální společnost nabízí mnohem širší spektrum vín. K dražším značkám patří třeba Franciscan Oakville, k levnějším Almaden nebo Paul Masson.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down