17.03.2006 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelení chtějí urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech

Strana zelených hodlá urychlit zavádění alternativních pohonných hmot v automobilech, pokud bude úspěšná v červnových volbách do sněmovny. Technické překážky v tomto směru středočeští zástupci strany nevidí, jen politické a právní. Na důkaz toho představili speciálně upravenou Škodu Octavii s možností pohonu na řepkový olej novinářům v Mladé Boleslavi.

Předseda krajské organizace strany Jiří Čejka upřesnil, že vůz speciálně upravený v Německu dokáže jezdit i na konopný a slunečnicový olej. Zelení poukázali na to, že podle současné legislativy v tuzemsku není řepkový olej na rozdíl od některých evropských zemí zařazen mezi oficiální paliva. Přesto hodlají s dvěma takto upravenými vozy postupně v rámci předvolební kampaně navštívit všechny kraje v republice.
Podle Čejky i automobilky přehodnotí své záměry a podpoří alternativní pohonné hmoty, pokud bude dostatečná společenská poptávka a jízdy auty s alternativními pohony budou ekonomicky výhodné i pro řidiče. Mluvčí automobilky Škoda Auto Evžen Krauskopf ale prohlásil, že firma zatím nemá záměr vyrábět auta s alternativním pohonem a v nejbližší budoucnosti s tím ani nepočítá.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 38MB (7.6% of 500MB)