06.10.2016 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zelenou stuhu za zeleň letos dostala Kostelní Lhota na Nymbursku

Celostátním vítězem klání o Zelenou stuhu se letos stala Kostelní Lhota na Nymbursku. Cenu za péči o zeleň a životní prostředí získala při své premiérové účasti v soutěži. Druhé místo obsadilo město Skalná na Chebsku, třetí bylo Osíčko na Kroměřížsku, kterému se podobného ocenění dostalo již v letech 2001 a 2003. Ceny dnes hodnotitelská komise vyhlásila a předala v sídle Senátu.

Kostelní Lhota vyhrála nejen díky současné výsadbě v ulicích, ale i díky projektům školního arboreta nebo přírodní zahrady mateřské školy. Komise ocenila také aleje, cyklostezku či péči o rybník na návsi. Roli sehrál i celkový dlouhodobý přístup a koncepce údržby zeleně v obci včetně práce dobrovolníků při pravidelných výsadbách stromů. Obec se zhruba 850 obyvateli získala kromě vítězné trofeje možnost využít dotaci 700 000 korun na další péči o zeleň.

"Je to neskutečný pocit, nepopsatelný. Je to pro nás nečekané, takže o to větší je to prožitek. Je to paráda," řekl starosta Kostelní Lhoty Tomáš Drobný. Na otázku, jak obec naloží s dotací 700 000 korun, odpověděl: "Pokud to bude v rámci podmínek možné, zakoupili bychom lepší stroj na sekání, potom bychom provedli výsadbu drobné zeleně a letničkových záhonů. Také máme problémy s obrostlejší zelení na hlavní návsi, kde máme stoleté jasany a budou potřebovat obnovu. I k tomuto účelu bychom dotaci rádi využili. Vše se bude samozřejmě probírat na zastupitelstvu."*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down