15.02.2001 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Země CEFTA deklarují nulový výskyt BSE

Deklarace, na jejíž přípravě se podíleli ministři a představitelé veterinárních služeb Bulharska, České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Rumunska, konstatuje že jsou země CEFTA v současné době prosté onemocnění BSE a že je lze považovat za země s nízkým rizikem výskytu tohoto onemocnění.

V deklaraci se mimo jiné členské země zavazují dodržovat zákaz zkrmování masokostní moučky přežvýkavcům a bezpečně tuto moučku vyrábět. Dále hodlají zvýšit rozsah testování porážených zvířat na BSE kvůli posílení důvěry spotřebitelů v hovězí maso. Deklarace také žádá Evropskou unii o udělení statutu pozorovatele pro zástupce CEFTA na úrovni Stálého veterinárního výboru a Vědeckého řídícího výboru EU a zároveň potvrzuje, že členské země jsou připraveny volit stejné postupy jako Unie, za předpokladu, že je v nich plně uplatněn princip předběžné opatrnosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down